Freonas R422D – Geriausia Kaina

Freonas R422D yra hidrofluorangliavandenilio (HFC) šaldymo agentas, sukurtas kaip pakaitalas tam tikriems hidrochlorfluorangliavandenilio (HCFC) šaldymo agentams, tokiems kaip R22.

 

Kai kurie šaldymo agentai daro stiprią neigiamą įtaką aplinkai. Reaguojant į tam tikrų freonų kenksmingumą, įvairiais tarptautiniais susitarimais bandoma pamažu sumažinti didelį globalinio atšilimo potencialą (angl. Global warming potential arba GWP) turinčių freonų naudojimą keičiant juos į mažiau žalingus.

Dažnai naudojamas freonas R22 yra laikomas labai žalingu aplinkai, nes jis ne tik turi aukštą globalinio atšilimo potencialą, bet ir ardo ozono sluoksnį. Freonas R422D buvo sukurtas kaip mažiau kenksmingas R22 pakaitalas. Tačiau R422D nėra idealus pasirinkimas, kadangi jis turi pakankamai aukštą globalinio atšilimo potencialą.

R422D gali būti naudojamas:

  • oro kondicionavimo sistemose. Dažnai naudojamas esamose kondicionavimo sistemose, kuriose buvo naudojamas freonas R22.
  • šaldymo sistemose. Dažnas R22 pakaitalas šaldymo sistemose, ypač komerciniuose šaldymo įrenginiuose.
  • šiluminių siurblių sistemose. Gali būti pritaikytas šilumos siurblių sistemose, skirtose naudoti gyvenamuosiuose ir komerciniuose pastatuose.
  • komercinėse ir pramoninėse aušinimo sistemose. Geras pakaitalas senesniems šaldymo agentams, kurie pasižymi didesniu neigiamu poveikiu aplinkai.

Šaldymo agentai, geriau žinomi kaip freonai, yra pagrindiniai komponentai kompresorinėse šaldymo sistemose. Šių šaldymo agentų žymėjimas visada prasideda raide R (nuo angliško žodžio „Refrigeration“), o tolesni skaičiai atspindi molekulės cheminę sudėtį ir sandarą. Freonai keičia savo agregatinę būseną iš skystos į dujinę ir atvirkščiai, ir traukia karštį ir drėgmę. Reguliuojant slėgį, oras yra vėsinamas iki žemų temperatūrų.

Renkantis freoną ypač svarbu atkreipti dėmesį į įrenginio specifikacijas. Freonų yra įvairių tipų ir jie yra pritaikyti specifiniams įrenginiams. Freonai taip pat negali būtų maišomi.

Freono R422D pliusai ir minusai

Freonas R422D turi ozoną ardantį potencialą (angl. Ozone depletion potential arba ODP) lygų nuliui. Tai reiškia, kad freonas R422D neprisideda prie ozono sluoksnio ardymo. Tai yra labai svarbu, nes norint saugoti aplinką, gamtai kenksmingi freonai yra palaipsniui keičiami į mažiau žalingus.

R422D buvo sukurtas, kad pakeistų tokius šaldymo agentus kaip R22, todėl yra suderinamas su esama įranga be didelių pakeitimų. Tai vienas iš didžiausių freono R422D pliusų, nes keičiant freonus neretai reikia rimtų įrangos pakeitimų.

Našumo atžvilgiu, R422D yra puikus R22 pakaitalas, kadangi kurtas buvo būtent tam. R422D yra taip pat nedegus normaliomis sąlygomis, o tai sumažina riziką naudojant šį šaldymo agentą.

Nors turi ir pliusų, yra ir nemažai minusų. Vienas didžiausių freono R422D minusų yra jo aukštas globalinio atšilimo koeficientas. Globalinio atšilimo potencialas yra matavimo vienetas, kuris parodo kiek šilumos šiltnamio efektą sukeliančios dujos sulaiko atmosferoje per tam tikrą laikotarpį. Freono R422D GWP yra 2729, o tai yra labai aukštas rodiklis, kuris parodo, kad R422D yra pakankamai kenksmingas aplinkai.

Norint daryti mažesnį neigiamą poveikį aplinkai, palaipsniui aplinkai žalingi freonai yra keičiami į mažiau kenksmingus. Reglamentai nuolatos keičiasi, tad netolimoje ateityje freono R422D prieinamumui ir naudojimui gali iškilti keblumų.

Freono R422D pliusai ir minusai trumpai

Pliusai:

  • Turi ozoną ardantį potencialą lygų nuliui, o tai reiškia, kad neardo ozono sluoksnio;
  • Suderinamas su esame įranga (kurioje buvo naudota freonas R22) be didesnių pakeitimų;
  • Puikus R22 pakaitalas našumo atžvilgiu;
  • Nedegus normaliomis sąlygomis.

Minusai:

  • Aukštas globalinio atšilimo koeficientas;
  • Palaipsniui bus išimamas iš rinkos dėl didelės žalos aplinkai.

Freonas R422D kaina ir kur įsigyti

Įsigykite freonas R404A ypač gera kaina. Kontaktai:

Įsigykite R1234yf freono už ypač gerą kainą. Susisiekite su mumis!

Kaina