R404A Freonas – Geriausia Kaina

Freonas R404A yra hidrofluorangliavandenilių (HFC) šaldymo agentas, dažniausiai naudojamas komercinėse ir pramoninėse šaldymo sistemose.

Freonai arba šaldymo agentai yra kompresorinių šaldymo sistemų pagrindiniai komponentai. Kai jie keičia savo agregatinę būseną iš skystos į dujinę ir atvirkščiai, jie į save traukia karštį ir drėgmę. Reguliuojant slėgį, oras gali būti vėsinamas iki žemų temperatūrų. Freonai yra žymimi R raide (nuo angliško žodžio „refrigeration“), o toliau einantys skaičiai parodo cheminę sudėtį ir sandarą.

Freonas R404A buvo sukurtas kaip alternatyva šaldymo agentams, kurie turi aukštus ozono ardymo (angl. Ozone depletion potential arba ODP) ir globalinio atšilimo (angl. Global warming potential arba GWP) potencialus. Tokie freonai yra ypač žalingi aplinkai, tad jie buvo keičiami į mažiau kenksmingas alternatyvas, tokiais kaip R404A.

Visi freonai turi savo specifikacijas ir gali būti naudojami tik jiems pritaikytuose įrenginiuose ir negali būti maišomi. R404A yra vienas labiausiai paplitusių šaldymo agentų ir turi itin platų naudojimo spektrą. Jis pasižymi itin efektyviu aušinimu ir yra gan universalus. Tačiau R404A turi pakankamai aukštą globalinio atšilimo potencialą, o tai ir yra šio šaldymo agento didžiausias minusas.

Freonas R404A yra naudojamas:

 • komercinio šaldymo įrenginiuose. Naudojamas prekybos centrų ir maisto prekių parduotuvių virtinose, šaldikliuose, aušintuvuose.
 • šaldymo ir sandėliavimo įrenginiuose. Naudojamas šaldymo sandėliuose ir kitose patalpose, kuriose laikomos šaldytos prekės.
 • pramoninio šaldymo sistemose. Naudojamas didelio masto pramoninėse šaldymo sistemose, šaldymo patalpose, sandėliuose, maisto perdirbimo įmonėse.
 • ledo mašinose.
 • transporto šaldymo sistemose. Naudojamas norint išlaikyti žemą temperatūrą sunkvežimių ir konteinerių šaldymo sistemose.

Kaip ir visi freonai R404A turi ir savų pliusų ir minusų, į kuriuos verta atsižvelgti renkantis tinkamiausią šaldymo agentą.

Freono R404A pliusai ir minusai

Pliusai:

 • Įrodytas patikimumas ir užtikrintas aušinimas;
 • Lengvas pritaikymas, nes R404A yra plataus naudojimo freonas;
 • Turi ozono ardymo potencialą lygų nuliui, tad neprisideda prie ozono sluoksnio ardymo;
 • Nedegus.

Minusai:

 • Turi aukštą globalinio atšilimo potencialą ir kenkia aplinkai;
 • Besikeičiant reglamentams, palaipsniui bus keičiamas į mažiau aplinką žalojančius freonus.

Freonas R404A pasižymi geromis termodinaminėmis savybėmis ir užtikrina efektyvų aušinimą. Gali būti naudojamas tiek žemoje, tiek vidutinėje temperatūroje. Freonas R404A taip pat yra nedegus, todėl jo naudojimas yra saugesnis.

Šis freonas yra plačiai paplitęs prekybos ir pramonės sektoriuose, o didžioji dalis esamų sistemų yra pritaikytos naudoti būtent su R404A. Tad šis freonas yra universalus pasirinkimas ir gali būti suderinamas su didele dalimi šaldymo sistemų. Sistemų su freonu R404A aptarnavimo darbai taip vyksta ženkliai greičiau, kadangi žmonės dirbantys su šaldymo agentais yra labai gerai susipažinę su R404A.

Nors freonas R404A yra naudojamas didelėje dalyje šaldymo sistemų, jis palaipsniui bus keičiamas į mažiau kenksmingus freonus. R404A turi ozono ardymo potencialą lygų nuliui ir neprisideda prie ozono sluoksnio ardymo, bet jis yra itin kenksmingas aplinkai. Šis freonas turi didelį globalinio atšilimo potencialą. Globalinio atšilimo potencialas yra matavimo vienetas, kuris parodo kiek šilumos šiltnamio efektą sukeliančios dujos sulaiko atmosferoje per tam tikrą laikotarpį.

Didelį globalinio atšilimo potencialą turintys freonai ateityje bus pamažu keičiami į mažiau kenksmingus. Tai reiškia, kad su laiku bus vis sunkiau įsigyti ir prižiūrėti įrangą, kuri naudoja R404A. Kai R404A taps sunkiau prieinamas, reikės keisti arba modifikuoti įrangą norint ją pritaikyti kitiems šaldymo agentams.

Freonas R32 kaina ir kur įsigyti

Įsigykite Freono R32 ypač gera kaina. Susisiekite su mumis!

Kaina