R134A Dujos – Gera Kaina, Kokybiškas !!!

Freonas R134A Kaina, Kiekis, Užsakymai

Freonas R134A yra hidrofluorangliavandenilio (HFC) ir halogenalkano šaltnešis, kurio termodinaminės savybės panašios į R12 (dichlordifluormetaną). Šis šaldymo agentas naudojamas įvairiuose šaldymo ir oro kondicionavimo įrenginiuose, tokiuose kaip gyvenamųjų ir mažų įmonių kondicionavimo sistemose, automobilių oro kondicionavimo sistemose, pramoniniuose įrenginiuose, ir vidutinės ir aukštos temperatūros šaldymo įrangoje. Freono R134A cheminė formulė yra CF3CH2F.

Freonai, dar žinomi kaip šaldymo agentai arba šaltnešiai, yra pagrindiniai kompresorinių šaldymo sistemų komponentai. Freonai vėsina orą iki žemų temperatūrų keisdami savo būseną iš dujinės į skystą ir atvirkščiai, kai yra tinkamai reguliuojamas slėgis. Šaldymo agentai skiriasi savo panaudojimu, savybėmis ir poveikiu aplinkai, tad labai svarbu rinktis freoną atsižvelgiant į įrenginio specifikacijas. Verta paminėti, kad freonai negali būti maišomi. Freonai žymimi R raide (nuo angliško žodžio „Refrigeration“) ir skaičiais pagal molekulės cheminę sudėtį ir sandarą.
Freonas R134A buvo pradėtas naudoti 1990-aisiais kaip pakaitalas freonui R12. 1996 metais R12 naudojimas ir gamyba buvo uždrausti išsivysčiusiose šalyse dėl dideles žalos ozono sluoksniui. Toks sprendimas buvo priimtas pagal Monrealio protokolą, kuris skatina kovoti su medžiagomis prisidedančiomis prie Žemės ozono sluoksnio ardymo pasauliniu mastu.

R134A dujos savo savybėmis labai panašus į R12, bet jis beveik nedaro įtakos ozono sluoksniui ir turi ženkliai žemesnį globalinio atšilimo potencialą (angl. global warming potential arba GWP). Palaipsniui, freonas R134A tapo vienu dažniausiai naudojamu šaldymo agentu.
Tai nedegus, neurotoksiškas ir nerūdijantis šaldymo agentas ypač tinkantis sukamiesiems, sraigtiniams ir stūmokliniams kompresoriams. Taip pat naudojamas transporto priemonių kondicionavimo sistemose. Gamybos pramonė R134A naudoja putplasčio pūtimui, o farmacijos industrija jį naudoja kaip propelentus.

R134A Freonas – pliusai ir minusai

Kaip jau buvo ir minėta, freonas R134A buvo pradėtas naudoti kaip freono R12 pakaitalas. R12 turi 10,900 globalinio atšilimo potencialą, o R12 – 1,430. Tačiau, nors R134A GWP ir yra ženkliai mažesnis nei R12, tai vis tik reiškia pakankamai didelę taršą gamtai. Globalinio atšilimo potencialas skaičiuojamas su anglies dioksidu kaip atskaitos tašku. Anglies dioksido globalinio atšilimo potencialas yra 1, tad jeigu R134A GWP yra 1,430, tai reiškia, kad R134A prisideda prie globalinio atšilimo 1,430 kartų daugiau nei anglies dioksidas. Bet R134A neardo ozono sluoksnio ir turi ozono ardymo potencialą lygų nuliui.

Dėl didelio neigiamo poveikio gamtai, nuo 2011 metų Europos Sąjunga uždraudė R134A naudojimą naujuose automobiliuose. Tikimasi, kad kitos valstybės taip pat paseks šiuo pavyzdžiu. Aukštas R134A globalinio atšilimo potencialas ir yra didžiausias šio šaldymo agento minusas. Didelę žalą darantys freonai bus palaipsniui šalinami iš rinkos, o jų vietą užims mažiau kenksmingi šaldymo agentai.

Savo savybėmis freonas R134A labai panašus į R12. Didelis R134A privalumas yra tai, kad šis šaldymo agentas gali būti naudojamas modernizuojant R12 ir R22 sistemas su minimaliais pakeitimais. R134A freonas taip pat turi aukštą kritinę temperatūrą, kas užtikrina gerą našumo koeficientą.

Taip pat verta paminėti, kad R134A kaina yra šiek tiek žemesnė nei šiuo metu populiarėjančio, mažai kenksmingo pakaitalo R1234yf.

Freono R134A pliusai ir minusai trumpai

Pliusai

  • Neardo ozono sluoksnio;
  • Tinka modernizuoti R12 ir R22 sistemas su minimaliais pakeitimais;
  • Geras našumo koeficientas;
  • Freono R134A kaina yra mažesnė nei alternatyvų.

Minusai

  • Turi aukštą globalinio atšilimo potencialą.

Freonas R134A kaina

Įsigykite Freono R134A ypač gera kaina. Kontaktai:

Įsigykite R134A freono už ypač gerą kainą. Susisiekite su mumis!